Hlavní obsah
Sázková kancelář Fortuna Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Fortuna posiluje v Rumunsku. Koupila sázkové firmy za 1,22 miliardy

Sázková společnost Fortuna koupila od skupiny Fortbet čtyři rumunské sázkové firmy za 47 miliónů eur (1,22 miliardy korun). Jde o společnosti Bet Active Concept, Bet Zone, Public Slots a Slot Arena. Fortuna to v pátek uvedla na svých webových stránkách. Akvizici schválila mimořádná valná hromada společnosti 1. srpna.

Sázková kancelář Fortuna Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Fortuna posiluje v Rumunsku. Koupila sázkové firmy za 1,22 miliardy

Koupené společnosti mají síť 787 poboček a pracuje v nich zhruba 1200 lidí. Fortuna zatím zaplatila 32 milionů eur, zbylých 15 milionů eur doplatí, až čtyři koupené firmy tuto částku vydělají.

Fortuna vstoupila na rumunský trh už v dubnu, kdy koupila za 2,3 miliardy společnost Hattrick Sports. Její koupí Fortuna pronikla také do Chorvatska a Španělska. [celá zpráva]

Fortuna je původně česká společnost, založená v roce 1990 skupinou čtyř soukromých osob v čele s Michalem Horáčkem. O rok později vznikla sesterská sázková kancelář Terno na Slovensku. Zlomovým momentem byl odkup obou firem skupinou Penta v roce 2005. Pod jejím vedením se modernizoval provoz, sjednotila značka a rozšířila působnost o polský trh.

V roce 2009 byly všechny společnosti začleněny do nizozemské entity Fortuna Entertainment Group, která v následujícím roce vstoupila na pražskou a varšavskou burzu.

Loni firmě klesl čistý zisk o 42,4 procenta na 11,2 milionu eur (asi 290 milionů korun). Objem přijatých sázek vzrostl o 22,6 procenta na 1,04 miliardy eur (zhruba 27 miliard korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků