Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Stephen Lam, Reuters

Facebook čelí antimonopolnímu vyšetřování, klesl mu zisk

Americká internetová společnost Facebook čelí ve Spojených státech antimonopolnímu vyšetřování ze strany Federální obchodní komise (FTC). Oznámila to ve středu firma. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co FTC uvedla, že Facebooku vyměřila rekordní pokutu pět miliard dolarů (zhruba 115 miliard Kč) za porušení ochrany soukromí.

Ilustrační foto Foto: Stephen Lam, Reuters
Facebook čelí antimonopolnímu vyšetřování, klesl mu zisk

Společnost Facebook ve středu rovněž oznámila, že její čistý zisk ve druhém čtvrtletí klesl téměř o polovinu na 2,62 miliardy dolarů (60 miliard Kč) z 5,11 miliardy dolarů před rokem. Zisk na akcii se propadl na 91 centů z 1,74 dolaru. Bez zahrnutí pokuty od FTC a dalších mimořádných položek však dosáhl 1,99 dolaru. Čtvrtletní tržby společnosti navíc překonaly očekávání analytiků.

Facebook provozuje největší internetovou sociální síť na světě. Počet aktivních měsíčních uživatelů se ve druhém čtvrtletí zvýšil o osm procent na 2,41 miliardy. Celkové tržby společnost stouply o zhruba 28 procent na 16,9 miliardy dolarů, zatímco analytici je odhadovali pouze na 16,5 miliardy dolarů.

Facebook ve středu uvedl, že antimonopolní vyšetřování FTC bylo zahájeno letos v červnu. FTC při sdělení o pokutě za porušení ochrany soukromí o tomto vyšetřování neinformovala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků