Hlavní obsah
Prostranství před českým pavilónem na EXPO v Šanghaji. Foto: Vladimír Plesník, Právo

Expo v Číně se stalo největší výstavou všech dob

Světovou výstavu Expo 2010 v Šanghaji navštívilo již přes sedmdesát milionů lidí. Expo, ač ještě neskončilo, tak naplnilo cíle čínských pořadatelů a stalo se už ve všech směrech největší výstavou všech dob. Kromě návštěvnosti to platí i o rozloze a nákladech. Uvedla to v neděli kancelář generálního komisaře české účasti v Šanghaji. Dosavadní rekord v návštěvnosti světových výstav držela japonská Ósaka.

Prostranství před českým pavilónem na EXPO v Šanghaji. Foto: Vladimír Plesník, Právo
Expo v Číně se stalo největší výstavou všech dob

Poslední dny výstavy v Šanghaji, která začala 1. května a skončí za týden, se denní počet návštěvníků pohybuje mezi 750 000 a jedním miliónem. Český pavilon s expozicí na téma Plody civilizace jen v sobotu přijal 90 032 osob, což je nový denní rekord, a podle odhadů by měla celková návštěvnost českého pavilonu do 31. října pokořit hranici osmi a půl miliónu lidí.

I pro Česko je to překonání rekordu v návštěvnosti, který dosud držel československý pavilon na bruselskému Expu v roce 1958.

Rozloha celého výstaviště v Šanghaji, na němž představuje své kulturní a technické superlativy 189 zemí a několik desítek podniků, činí 5,3 kilometru čtverečního a investice se údajně vyšplhaly k částce 58 miliard dolarů (přes bilión korun), upřesnila kancelář v tiskovém oznámení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků