Hlavní obsah

Evropané telefonují více mobilem než přes pevnou linku

Podle průzkumu Evropské unie (EU) většina Evropanů k telefonování častěji využívá mobilní telefon než pevnou linku. Pouze na mobilní telefon se však spoléhá jen 18 procent lidí EU. Alespoň jeden počítač má 52 procent evropských domácností.

Evropané telefonují více mobilem než přes pevnou linku

Minimálně jeden mobilní telefon je v 80 procentech evropských domácností, zatímco v případě pevné linky je to 78 procent. Nejvýraznější změny je ale možné pozorovat v kategorii, kde lidé používají pouze mobilní přístroj.

Strmý nárůst v používání mobilních telefonů registruje Litva, kde se pouze na mobil spoléhá 48 procent lidí. Až za Litvou je se 47 procenty Finsko, což je domov největšího světového výrobce mobilních telefonů, firmy Nokia.

V celé Evropské unii má nějaký telefon 97 procent domácností, ačkoli deset procent Poláků a devět procent Litevců a Portugalců nemá ani pevnou linku, ani mobilní telefon.

Nejméně se k internetu připojují Slováci

Nejvíce počítačů je v Nizozemsku, kde ho má 83 procent domácností, na posledním místě z 25 členských zemí je Řecko. Tam vlastní alespoň jeden počítač pouze 33 procent domácností.

K internetu se nejvíce připojují v Nizozemsku, kde je napojeno 80 procent domácností. Na posledním místě je Slovensko, kde má internet jen 14 procent domácností. Průměr za celou EU činí 40 procent.

Horší je to ale s kvalitou internetového připojení. Vysokorychlostní internet má v EU jen 23 procent domácností a na prvním místě jsou opět Nizozemci. Rychlý či širokopásmový internet tam má 63 procent domácností. Na posledním místě je Řecko s pouhými dvěma procenty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků