Hlavní obsah
Porsche 718 Cayman S Foto: Martin Žemlička, Novinky

Emisní aféra koncernu VW nekončí. Úřady podezírají z manipulací i Porsche

Německé úřady vyšetřují, zda výrobce sportovních aut Porsche nepoužíval software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí výfukových plynů. Oznámil to ve čtvrtek Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA). Porsche patří do skupiny Volkswagen, zpráva je tak nejnovější ranou pro snahy koncernu zotavit se ze skandálu s emisemi, který byl odhalen loni na podzim.

Porsche 718 Cayman S Foto: Martin Žemlička, Novinky
Emisní aféra koncernu VW nekončí. Úřady podezírají z manipulací i Porsche

KBA zkoumá software, který měří úhel volantu automobilu. Podle podezření mohl tento software zjistit, zda je auto právě laboratorně testováno, a pokud ano, přepnout vůz do režimu, kdy vypouští méně znečišťujících emisí než za běžných jízdních podmínek.

Automobilka Porsche se k nejnovějším informacím úřadu KBA zatím agentuře Reuters nevyjádřila.

KBA již provádí podobné vyšetřování u další značky Volkswagenu, a to výrobce luxusních vozů Audi. Divize Audi dodává motory právě pro Porsche.

Volkswagen loni v září přiznal, že instaloval do svých vozů s naftovým motorem software, který umožňoval při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Automobilka se již dohodla s americkými úřady na mnohamiliardovém urovnání a další miliardy utratí za opravy aut a urychlení vývoje elektrických vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků