Hlavní obsah
Letadlo China Eastern Airlines. Foto: Profimedia.cz

Další čínské aerolinky omezí spoje s Prahou

Letecká společnost China Eastern Airlines omezí o jeden spoj linku Praha-Šanghaj, uvedl server Zdopravy.cz. Ve středu zcela zrušila lety do Pekingu společnost Hainan Airlines.

Letadlo China Eastern Airlines. Foto: Profimedia.cz
Další čínské aerolinky omezí spoje s Prahou

„Dovolujeme si vás informovat, že China Eastern Airlines ruší od 1. 3. 2020 pondělní lety mezi Prahou a Šanghají,“ napsaly podle serveru aerolinky českým prodejcům.

Od března se chystají zrušit lety mezi Prahou a Pekingem další čínské aerolinky Hainan Airlines. Ministerstvo zahraničí uvedlo, že důvod nezná. Časopis Respekt ve středu napsal, že to zřejmě souvisí se zhoršením vztahů s Čínou, konkrétně se spory s vedením Prahy a s kritikou prezidenta Miloše Zemana kvůli nedodrženým slibům ohledně investic.

Na rozdíl od linky do čínského hlavního města však u China Eastern nejde o úplný konec spojení, linka bude fungovat nadále. Z Prahy do Šanghaje se tak nově bude létat čtyřikrát týdně, přičemž dva z těchto spojů mají mezipřistání v Si-anu.

Přímá letecká spojení s Čínou
město    frekvence
společnost
zahájení
Peking   
(má skončit v březnu)
 3x týdně Hainan Airlines 2015
Šanghaj     5x týdně
(omezí o jeden spoj)
 China Eastern Airlines 2016
Si-an*     2x týdně China Eastern Airlines 2017
Čcheng-tu 
 2x týdně Sichuan Airlines  2016
* Pozn.: mezipřistání na lince do Šanghaje

Praha má v tuto chvíli celkem čtyři přímá letecká spojení s Čínou. Vedle spoje do Pekingu to jsou další tři přímé linky do Šanghaje, Si-anu a Čcheng-tu.

Mluvčí pražského letiště Kateřina Pavlíková na dotaz Novinek ve středu uvedla, že další tři linky zůstávají v provozu a letiště nemá od leteckých společností informace o tom, že by na těchto linkách mělo v dohledné době dojít k nějakým výraznějším změnám. Upozornila ale, že situace se z různých důvodů může kdykoliv změnit.

Foto: Mapy.cz

„Jakékoli takové změny jsou vždy na rozhodnutí dané letecké společnosti,“ řekla Novinkám.

O leteckých spojeních s Čínou se v poslední době mluví i v souvislosti s šířením nového typu koronaviru. Pražské letiště na rozdíl od některých jiných nezavedlo žádná speciální opatření. Vyčkává na případný pokyn pražských hygieniků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků