Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michaela Říhová, Právo

Čistý zisk Tipsportu loni vzrostl o třetinu

Čistý zisk sázkového holdingu Tipsport loni meziročně vzrostl o 30 procent na rekordních 1,1 miliardy korun. Tržby vzrostly rovněž o 30 procent na 55,5 miliardy korun. Na setkání s novináři to v pátek řekl generální ředitel společnosti Petr Knybel. Letos očekává mírný nárůst tržeb.

Ilustrační foto Foto: Michaela Říhová, Právo
Čistý zisk Tipsportu loni vzrostl o třetinu

Podíl sázení na internetu Tipsportu loni meziročně vzrostl z 92 na 94 procent. Holding zahrnuje Tipsport v Česku a na Slovensku a společnost Chance. Pracuje v něm zhruba 3000 zaměstnanců.

„Zhruba 90 procent tržeb dělá Česko. Zatímco na českém trhu jsme jednička, na Slovensku jsme až třetí za Niké a Fortunou. Ale i tam rosteme,” uvedl Knybel.

Podíl on-line sázení zatím zanedbatelný

Nový zákon loni umožnil Tipsportu spustit on-line casino, tedy například ruletu nebo automaty. Firma však dlouhodobě proklamuje, že se chce věnovat spíše kurzovému sázení. Zatím je podíl casina zanedbatelný.

„V dlouhodobém horizontu může tvořit 20 až 30 procent našich tržeb. Ale je to opravdu jenom hrubý odhad,” upřesnil Knybel. V porovnání se zahraničím jsou navíc podle něj firmy v Česku v tomto druhu sázek zákonem znevýhodněny.

Tipsport byl založen v roce 1991, první pobočka vznikla v sídle společnosti v Berouně. Specializuje se hlavně na kurzové sázení. V roce 2005 vstoupil na slovenský trh. Od roku 2013 je součástí holdingu sázková společnost Chance. Tipsport má v Česku zhruba 800 poboček, Chance něco přes 200. Na Slovensku má Tipsport přes 600 poboček.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků