Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Vladimír Plesník, Právo

Cestovní kancelář Alivia zkrachovala

Cestovní kancelář Alivia vyhlásila úpadek. Jde o druhou CK, která letos končí. Kancelář nemá žádné klienty v zahraničí. Poškozených klientů, kteří na zájezd neodletěli, je přibližně 400. Důvodem úpadku jsou zhoršené ekonomické výsledky. Informovala o tom Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Ilustrační foto Foto: Vladimír Plesník, Právo
Cestovní kancelář Alivia zkrachovala

Alivia byla pro případ insolvence pojištěna u Union pojišťovny na částku 12 miliónů korun. To by podle odhadů asociace mělo plně pokrýt nároky klientů.

Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci zájezdů do Bulharska, Řecka a Turecka. Cestovka se řadila spíše mezi menší hráče na trhu – její roční obrat činil zhruba 25 miliónů korun. Na trhu působila od roku 2005.

Podle sdělení z internetových stránek cestovní kanceláře vstupuje firma dnešním dnem do likvidace. „K tomuto rozhodnutí dospělo vedení CK Alivia po provedení předběžných ekonomických a účetních analýz, které naznačují, že CK by nemusela být schopna v průběhu letní sezóny dostát všem svým smluvním závazkům ať už ke svým klientům, či k dalším obchodním partnerům z řad ubytovatelů či přepravců,“ uvádí CK na svém webu.

Poškození klienti najdou veškeré informace na webu pojišťovny unionpojistovna.cz nebo se mohou informovat na telefonních číslech 844 11 12 11, 00421 220 811 811.

Za celý loňský rok zkrachovalo osm cestovních kanceláří. Mezi největší patřily Pradok a Globaltour, zbytek tvořily menší společnosti. V roce 2011 skončilo sedm cestovních kanceláří.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků