Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Rick Wilking, Reuters

Centrum Amazonu v Česku bude řešit reklamace pro Německo

Internetový obchod Amazon v Česku u pražského letiště ještě letos postaví logistické centrum pro Německo. Na český trh v dohledné době přímo nevstoupí, i když zboží do Česka už posílá.

Ilustrační foto Foto: Rick Wilking, Reuters
Centrum Amazonu v Česku bude řešit reklamace pro Německo

Informaci přinesl odborný server Lupa.cz. Podobně jako některé další sklady Amazonu, bude pražské centrum o rozloze 25 000 metrů čtverečních provozovat společnost Menlo Worldwide Logistics.

Pražský sklad nebude primárně určen k expedici objednaného zboží, ale bude se zabývat vrácenými produkty. Jeho zaměstnanci budou posuzovat, zda reklamaci nebo vratku uznat, nebo zamítnout.

V současné době zástupci Amazonu a Menlo na vybraných českých univerzitách pořádají náborové pohovory. Na jejich základě bude vybráno zhruba 20 lidí, kteří v červenci odcestují na trénink do USA. Po návratu do Česka budou mít na starosti týmy až o 30 zaměstnancích a současně budou tyto nově přijímané zaměstnance zaškolovat.

V pražském logistickém centru se počítá se zavedením směnného provozu. Mělo by fungovat minimálně 22 hodin denně. Počet zaměstnanců bude v průběhu roku velmi proměnlivý. V době největší špičky, tedy před a po Vánocích, by mohl atakovat až tisícovou hranici, jinak půjde o stovky lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků