Hlavní obsah

Cena nafty nad 30 korunami za litr, zdražuje i benzin

Pohonné hmoty v Česku za posledních sedm dní výrazně zdražily. Litr Naturalu 95 se ve středu na tuzemských čerpacích prodával za 32,29 koruny, což je o 13 haléřů více než o týden dřív. Nafta poprvé od loňského března překonala hranici 30 korun za litr. Za týden zdražila o 21 haléřů na 30,13 koruny za litr.

Cena nafty nad 30 korunami za litr, zdražuje i benzin

Nejlevnější paliva natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr benzinu v průměru za 31,90 Kč. Za méně než 32 korun lze benzin pořídit ještě v Moravskoslezském kraji. Také nafta vyjde v Ústeckém kraji nejlevněji v republice, tamní pumpy ji prodávají průměrně za 29,74 koruny.

Naopak nejdražší paliva nabízejí čerpací stanice v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 32,97 koruny. Nafta se v hlavním městě tankuje za 30,82 koruny za litr.

Ropa na nejvyšší úrovni od května 2019

Ceny ropu v průběhu středy rostly v důsledku optimismu ohledně budoucího vývoje poptávky po pohonných hmotách. Cena severomořské ropy Brent se během středečního obchodování vyšplhala až na 72,83 dolaru, tedy na nejvyšší úroveň od května 2019.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) následně oznámil, že zásoby benzinu ve Spojených státech se minulý týden zvýšily o sedm milionů barelů na 241 milionů barelů. Analytici v anketě agentury Reuters předpovídali mnohem mírnější nárůst, a to o 698 tisíc barelů. Ceny ropy v reakci na to mírně klesly.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 9. červnu

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků