Hlavní obsah
Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 28. prosinci Foto: David Ryneš, Novinky

Benzín i nafta zdražily o dalších dvacet haléřů

Ceny pohonných hmot v Česku dále stoupají. Průměrná cena benzínu Natural 95 za uplynulý týden stoupla o 17 haléřů na 30,53 koruny za litr. Naftu motoristé natankují za průměrných 29,81 koruny za litr, což je o 22 haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Již minulý týden byly ceny nejvyšší od loňského podzimu. Nejdražší benzín a nafta jsou i nadále v Praze.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 28. prosinci Foto: David Ryneš, Novinky
Benzín i nafta zdražily o dalších dvacet haléřů

V hlavním městě, kde jsou ceny stále nejvyšší, se litr benzínu prodává v průměru za 31,31 koruny. V žádném jiném kraji už se průměrná cena nad 31 korun nedostala. Za litr nafty řidiči v Praze platí v průměru 30,61 koruny.

Nejlevněji benzín natankují řidiči v Pardubickém kraji za 30,10 korun. Nafta je nejlevnější v sousedním Královéhradeckém kraji, kde stojí v průměru 29,10 koruny za litr, následně pak v Moravskoslezském kraji s průměrnou cenou 29,38 koruny za litr.

Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se na konci listopadu domluvili na prvním omezení těžby od roku 2008. Ropa v reakci na to zdražila téměř o deset procent.

Ceny pohonných hmot v Česku o v důsledku toho od začátku prosince stoupají o několik haléřů týdně. Analytici předpokládají, že v následujících měsících stoupnou až o několik korun. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků