Za chybu považuje Urban to, že vláda neřekla dopředu, jaký podíl ČEZ chce prodávat, ale jaký chce výnos. V souvislosti s privatizací kritizoval také oznámení o tom, že ministerstvo průmyslu začalo prověřovat, zda ČEZ nezneužívá dominantního postavení na trhu. Tyto kroky totiž prý mohou vést ke snížení ceny akcií společnosti. "Doufám, že to byla jen hrubá chyba, ne záměr," poznamenal Urban.

Vláda se podle ministra financí Vlastimila Tlustého (ODS) nedopustila žádné chyby ani v jednom z těchto případů.

Vláda musí podle něj začít vyjednávat s EU o emisních povolenkách pro průmyslové podniky na příští rok. Urban se obává, že nebude dohodnut stejný objem povolenek jako pro tento rok, což bude prý znamenat velké snížení konkurenceschopnosti českých firem. "Mám pocit, že vláda v tomto nedělá vůbec nic," prohlásil.

Sobotka zopakoval, že ČSSD nepodpoří návrhy změn sociálních zákonů, které Sněmovna schválila na jaře, tedy snižování rodičovského příspěvku a porodného. Tyto změny navrhl expertní tým ministerstva financí, aby státní rozpočet ušetřil 30 miliard korun. [celá zpráva] "Odmítáme i odsunutí účinnosti Zákoníku práce," podotkl s tím, že tato norma by měla platit od ledna příštího roku. Vláda Mirka Topolánka navrhla platnost Zákoníku práce o rok odložit. [celá zpráva]

ČSSD: předčasné volby by ohrozily čerpání penět z EU

Podle stínového ministra pro místní rozvoj Radko Martínka by předčasné volby znamenaly vážné ohrožení přílivu peněz z fondů Evropské unie. Ztráty by mohly dosáhnout kolem 50 miliard korun, tedy minimálně poloviny roční možnosti pro čerpání peněz. Česko by nebylo podle Martínka na přijetí peněz připraveno. ODS považuje předčasné volby za východisko ze současné patové politické situace.