Česká pobočka Hitachi chce ve strategické zóně Triangle postavit továrnu na montáž televizorů za 2,5 miliardy korun. Měla by zaměstnat 2000 lidí. [celá zpráva] Je to již druhá japonská investice ve stejné zóně.

Počátkem července prodal Ústecký kraj japonské společnosti IPS Alpha 23 hektarů pozemků za zhruba 32 miliónů korun. [celá zpráva] IPS Alpha investuje do stavby továrny na výrobu LCD displejů přes 2,6 miliardy korun a zaměstná také až 2000 lidí. [celá zpráva] IPS Alpha je strategickou aliancí tří renomovaných firem: Hitachi, Panasonic a Toshiba.

"K investičním záměrům japonských firem je třeba přidat dalších 1,6 miliardy korun, které do přípravy zóny společně se státem vydá kraj. Sanační práce a likvidace nepotřebných budov v zóně si vyžádala už dříve 580 miliónů korun," uvedl ústecký hejtman Jiří Šulc.

Vstup japonských investorů do zóny Triangle by měl v regionu pomoci snížit nezaměstnanost, která je v Ústeckém kraji nejvyšší v celé zemi. V červnu tam bylo bez práce téměř 62 000 lidí.