Značky budou umístěny na exitech 41 a 357 na dálnici D1, na exitu 0 na D2 u Brna, na exitech 146 a 169 na D6, na exitu 41 na D11 a také na exitu 67 na D5, kde vjel minulý týden do protisměru třiaosmdesátiletý řidič, po dálnici pokračoval v jízdě a způsobil vážnou dopravní nehodu. O několik dní později v nemocnici zemřel, řidič druhého auta utrpěl vážné zranění.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Řidič natočil auto v protisměru před nehodou na D5. Zdroj: čtenář Novinek

Kdy budou značky na místa instalovány, není jasné, stát ani neví, kdo je bude vyrábět. Mluvčí resortu dopravy Lenka Rezková Novinkám nedávno řekla, že by značky měly být rozmisťovány od poloviny tohoto roku.

Na dálnici D5 se čelně srazila dvě auta, jedno jelo v protisměru
Dálnici D10 uzavřela nehoda sedmi aut a auto v protisměru
Na varovné značky v protisměru si řidiči počkají. Stát neví, kam je dát

Následky vjetí do protisměru bývají často fatální, ročně se přitom v nesprávném směru podle statistik ocitne až 300 řidičů.

BESIP tento týden zveřejnil doporučení, co by měl řidič, který se na dálnici ocitne v protisměru, dělat. Důrazně varoval před otáčením se do správného směru.

Co dělat, pokud se ocitnete v protisměru
Zastavte na krajnici, ideálně na levé vedle nejpomalejšího jízdního pruhu, pokud to však možné není, pak neriskujte a zastavte co nejblíže středovému pásu dálnice.
Zapněte varovné blinkry, ať je vaše auto více vidět
Utečte z vozidla v reflexní vestě za svodidla. Bohužel i správně odstavené vozidlo představuje vysoké riziko srážky.
Volejte linku 158 a informujte Policii o své poloze, vyčkejte do jejího příjezdu.
Zdroj: BESIP/www.mdcr.cz