Dům, který byl nazýván též Prachovnou, stojí mezi Čertovkou a Karlovým mostem. Byl vybudován na místě starší zástavby jako raně barokní stavba ve druhé polovině 17. století. První zmínka o objektu pochází z roku 1516.

Podle informací Novinek současný majitel nemovitosti dluží PPF Bance, proto byla vyhlášená nedobrovolná dražba. Majitel domu je v exekuci.

Před několika lety našli archeologové ve sklepích paláce dva pilíře románského Juditina mostu. Majitel paláce proto v dokumentech k dražbě upozorňuje, že v objektu se nacházejí prvky podléhající památkové ochraně. Jsou to například historické fresky a právě pilíře Juditina mostu, který je součástí národní kulturní památky Karlův most.

Mají tam vzniknout luxusní byty

„Dům se nachází v těsné blízkosti Karlova mostu s výhledem na nejstarší část Prahy,” popisuje na webu verejnedrazby.cz realitní firma.

V současné době nemovitost není rozdělena na jednotky. Dřívější vymezení jednotek bylo zrušeno v roce 2013. Nyní objekt prochází rozsáhlou rekonstrukcí a stavebními úpravami, které nejsou dokončeny.

V budově jsou navrženy nové byty s upravenými dispozicemi a rovněž nebytové prostory. V rámci stavebních úprav má podle schválené dokumentace vzniknout 10 luxusních bytů, vinotéka a další nebytové prostory.