Nedostatek zaměstnanců je tak nyní v Japonsku větší než v časech bouřlivého ekonomického růstu začátkem 90. let. Nezaměstnanost v Japonsku v dubnu zůstala na 2,8 procentech a je nejnižší za 22 let.

Nedostatek pracovníků podle ekonomů zkomplikuje návrat ostrovní ekonomiky k udržitelnému ekonomickému růstu. Loni rostla japonská ekonomika o pouhé procento. V prvním čtvrtletí růst překonal očekávání a zrychlil na 2,2 procenta, experti ale pochybují, že takové tempo udrží.

Delší průměrná doba dožití a slabší porodnost způsobily stárnutí japonské populace, chybějí proto pracovníci v produktivním věku. Japonsko dlouhodobě odmítá podporu přistěhovalectví do země, aby tento výpadek kompenzovalo, píše CNN. Naděje, že situaci vyřeší robotizace, se zatím ani v technicky vyspělém Japonsku nenaplnila.

Víc práce pro ženy

Podle experta na japonskou ekonomiku Marcela Thielianta z výzkumné firmy Capital Economics má ale současná situace i určitá pozitiva. Na trhu práce se více zapojují starší lidé a ženy. „Nedostatek nutí firmy nabírat i zaměstnance, které dříve nehledali,“ uvedl. Připomněl přitom, že zvýšení role žen v japonské ekonomice je součástí plánů japonského prezidenta Šinzó Abeho.

Situace na trhu práce se podle Thielianta zatím dostatečně nepromítla do růstu mezd. Část japonských firem stěhuje továrny do zámoří, doma zaměstnance neseženou.

Na nedostatek lidí si v posledním roce často stěžují i firmy v Česku. Nejhorší situace je při obsazování dělnických pozic nebo u řidičů autobusů a kamiónů. Podnikatelské svazy proto apelují na vládu, aby usnadnila nábor zaměstnanců ze zahraničí, například z Ukrajiny.