Aerolinky již dříve oznámily, že od konce října budou jednou denně létat do Říma a Milána (Bergamo). Společnost na konci října otevře v Praze základnu pro dvě letadla, investice dosáhne částky 200 miliónů dolarů (4,8 miliardy korun).

V současnosti létá Ryanair z Prahy do Bruselu, Londýna (Stansted) a Dublinu.
Spoj do Liverpoolu bude provozován čtyřikrát týdně, linka na Sicílii dvakrát týdně.

„Pokračujeme v rozšiřování našeho provozu v Praze, přepravíme 760 tisíc cestujících ročně a vytvoříme 570 pracovních míst na Letišti Václava Havla Praha,” řekl obchodní ředitel společnosti Ryanair David O’Brien.

V příštím roce se celkový počet přepravených pasažérů v ČR, včetně letišť v Brně a Ostravě, přiblíží miliónu.

Čtvrtý dopravce se základnou v Praze

„Čtyři nové destinace dopravce korespondují s tím, že Velká Británie je na prvním místě a Itálie je na třetím místě žebříčku nejoblíbenějších destinací podle počtu přepravených osob a zájem o tyto země nadále roste,” dodal předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř.

Pro pražské letiště to bude po společnostech ČSA, Travel Service a Wizz Air čtvrtý dopravce, který zde bude mít základnu pro svá letadla.

Loni odbavilo pražské letiště 12,03 miliónu cestujících, což je o 7,9 procenta více než v roce 2014. Cestující mají k dispozici nabídku 60 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou s více než 130 městy.