Studie ukázala, že celková částka chybějícího kapitálu u všech 51 evropských bank, které nedávno prošly zátěžovými testy, by na základě postupů Fedu činila zhruba 123 miliard eur. Největší nedostatek by vedle Deutsche Bank měly francouzské banky Société Générale (13 miliard eur) a BNP Paribas (10 miliard eur). Jejich tržní hodnoty jsou ale mnohem vyšší, než kolik představuje chybějící kapitál.

Podle zátěžových testů nejhůře dopadla italská Monte dei Paschi di Siena, irská Allied Irish a rakouská Raiffeisen. Deutsche Bank patřila spolu s rakouskou Erste Group mezi 12 bank s nejslabšími výsledky.

Erste Group v České republice vlastní Českou spořitelnu, podobně Société Générale je vlastníkem Komerční banky. Na českém trhu ale působí i mnoho dalších testovaných bank, včetně Deutsche Bank i Raiffeisen.

V nejnovějších testech EBA se hodnotila kapitálová přiměřenost 51 bank. Nasimulovaná situace měla dát odpověď na otázku, jak by si banky poradily s hlubokou krizí, která by trvala tři roky. Na rozdíl od předchozích testů tentokrát banky nebyly rozděleny na ty, které v testech uspěly, a na ty, které v nich propadly. Obavy týkající se velikosti kapitálového polštáře se ale podle mnoha pozorovatelů nerozptýlily.