Šéf fondu bude také sedět ve správní radě Uberu. Investice od saúdskoarabského fondu je součástí posledního kola financování, které ohodnotilo celý Uber na 62,5 miliardy USD (1,5 biliónu korun). To z firmy učinilo nejhodnotnější společnost podporovanou rizikovým kapitálem na světě.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Uber se zavázal investovat na Blízkém východě a v severní Africe 250 miliónů USD. Působí tam ve více než devíti zemích a výrazně roste. V Saúdské Arábii je Uber od roku 2014 a uvádí, že přes 80 procent z jeho více než 130 tisíc řidičů v zemi jsou ženy.

Příliv financí pro nové technologické společnosti v posledních měsících zpomalil kvůli obavám, že mnoho začínajících firem je nadhodnocených. Uberu se podařilo získat miliardy dolarů díky ambicióznímu plánu expanze po celém světě.

Taxikáři Uber obviňují z nekalé konkurence

Uber od svého založení v roce 2009 získal více než 14 miliard USD, napsaly agentury AP a Reuters.

Aplikace Uber umožňuje zákazníkům, kteří si ji stáhnou do mobilního telefonu, spojit se přímo s registrovanými řidiči, kteří je odvezou na zadané místo. Aplikace slouží i jako taxametr a platební nástroj.

Uber se však při své expanzi dostává do střetů s vládami a úřady jednotlivých zemí a měst. Tradiční taxislužby firmu obviňují z nekalé konkurence, protože podle nich Uber často obchází přísné regulační předpisy. Od roku 2014 Uber podniká také na českém trhu.