„Prošel jsem se po palubě. Je pozoruhodně prázdná. Posádka říká, že to je kvůli omezení hmotnosti zavazadel v A380, aby se maratónský dolet do Dubaje zdařil,“ vylíčil zpáteční cestu pro list New Zealand Herald blogger Christopher Adams.

KOMENTÁŘ DNE:
Potíže Bannonovy nacionalistické internacionály - Vyhlídky na úspěch nacionalistů a populistů v Evropě komentuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Bizarní burka - Postoj současných evropských elit k islámu analyzuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Letoun překonal asi o 400 kilometrů delší let na lince Dallas–Sydney, kterou provozují australské aerolinie Qantas. Nový rekord ale zřejmě nevydrží dlouho, neboť společnost Qatar Airways se chystá zahájit let na ještě delší trase do Santiaga de Chile a na podobně náročné lety se připravují i další dopravci z oblasti Perského zálivu.

Emirates například chystají novou linku do Ciudad de Panamá. Přímý let potrvá 17 hodin a 35 minut.

Dosud nejdelší komerční let ovšem podnikaly aerolinie Singapore Airlines, které létaly ze Singapuru do Newarku v americkém státě New Jersey 19 hodin. Společnost plánuje obnovení linky v roce 2018.

Vůbec nejdelší let ale podle serveru The Daily Telegraph podnikl během testování Boeing 777. Vzdálenost 21 600 kilometrů z Hongkongu do Londýna zvládl za 22 hodin a 42 minut. To bylo v listopadu 2005.