Hurského soud potrestal ročním vězením rovněž s podmínkou na tři roky. Obvodní soud pro Prahu 2 oba dříve osvobodil, městský soud ale případ vrátil po odvolání podaném státním zástupcem k novému jednání. Verdikt není pravomocný a lze se opět odvolat.

Křížkovi s Hurským hrozilo za podvod až osm let vězení. Policie se případem zabývala od srpna 2012, kdy prohledávala kanceláře agentury v Praze. Podle médií tehdy detektivové zmíněný personální audit nenašli, a tak usoudili, že zakázka posloužila jen k vyvedení peněz z agentury. Křížek údajně audit objednal u svého známého Hurského, který se takovým poradenstvím podle policie nezabývá.

Audit prý schoval do trezoru

Křížka do čela CzechInvestu jmenoval v září 2010 tehdejší ministr průmyslu Martin Kocourek (ODS). Křížek tvrdil, že audit zadal co nejdříve, aby se v úřadu zorientoval a provedl rozsáhlé personální změny. To mu ale prý Kocourek rozmluvil, takže audit uložil do trezoru. Po jeho odchodu z agentury se ale nenašel.

„Nemůžu zodpovídat za to, co se tam dělo po mém odchodu,“ poznamenal k tomu při své obhajobě Křížek, který stál v čele státní agentury do srpna 2012. Tehdy byl odvolán tehdejším ministrem průmyslu Martinem Kubou (ODS) v souvislosti s pochybením v jiné zakázce. Tuto spornou zakázku získala firma Glafin, podle médií ji vedl Křížkův známý.

Policie údajně má i v tomto případě vážné indicie o tom, že se ve skutečnosti žádná soutěž neodehrála.

CzechInvest má na starosti lákání zahraničních investorů do Česka či pomoc menším českým firmám při hledání partnerů v cizině.