„Na hospodářském výsledku finanční skupiny UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia se projevují správná strategická rozhodnutí v době krize investovat do našeho rozvoje. Sílící ekonomický růst na obou trzích, kde působíme, se promítá do zrychlující se úvěrové dynamiky v rámci našeho portfolia,” uvedl generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Bank CR and Slovakia Jiří Kunert.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Čistý výnos z úroků banky se zvýšil o sedm procent na 2,565 miliardy Kč. Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně vzrostly o 13,5 procenta na 941 miliónů Kč. Všeobecné správní náklady stouply o čtyři procenta na 1,8 miliardy Kč. Náklady na úvěrové riziko klesly na 346 miliónů korun.

„Naše výsledky se opírají o výrazný obchodní rozvoj, kde objemy úvěrů i depozit rostly nad úroveň trhu. Dalším pozitivem byl výsledek obchodování na finančních trzích, kde banka využila výhod kvantitativního uvolňování v eurozóně. Vzhledem k výraznému rozpouštění opravných položek se prudce snížily náklady na úvěrové riziko, provozní náklady jsou nadále pod kontrolou,” dodal finanční ředitel banky Gregor Hofstaetter-Pobst.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.