Investiční společnost Warrena Buffetta Berkshire Hathaway rozšířila pestrou paletu vlastněných firem, když v pátek podepsala smlouvu o koupi společnosti Detlev Louis Motorradvertriebs se sídlem v Hamburku. Společnost prodává motorkářské vybavení v 71 obchodech v NěmeckuRakousku.

Podle Financial Times se Buffettova firma snažila o nákup firem mimo USA několik posledních let, většinou ale neúspěšně.

„Je to menší investice, než obvykle děláme, otevíráme si dveře,“ řekl Buffett.  Dodal, že je rád, že se mu podařilo prorazit v Německu a nic prý tak nepřitáhne zájem veřejnosti, jako uzavřený obchod.

Lov na slony

Listu Financial Times také řekl, že Evropa je podle něj vhodnou lokací k „lovu na slony“ - tedy hledání velkých akvizic - a že současné ekonomické problémy kontinentu ho neodradí.

„USA jsou moje první láska, ale v Evropě vidím úžasné příležitosti,“ dodal Buffett, známý pod přezdívkou Věštec z Omahy. Jeden z nejbohatších mužů světa letos oslaví 85 let.

Loni rozšířil své investorské impérium o výrobce baterií Duracell od firmy Procter & Gamble za 4,7 miliardy dolarů a v roce 2013 koupil za 28 miliard dolarů výrobce kečupů Heinz.