Společnost přerušila provoz ocelárny od 1. do 21. července, od 22. července do 5. srpna budou zaměstnanci čerpat řádnou dovolenou. „Důvodem je dostatečné předzásobení polotovary pro výrobu tlustých plechů,“ zdůvodnil zastavení provozu mluvčí Evrazu Jaromír Krišica. Dodal, že rozjezd ocelárny je plánován na 6. srpna.

„Na dodávkách surového železa z ArcelorMittal Ostrava jsme dohodnuti. Situace na trhu je stále taková, že nabídka převyšuje poptávku. Situaci nejlépe vystihuje fakt, že naše provozy pracují v současnosti na zhruba 65 procent,“ objasnil.

Podle mluvčího bude většina ze zaměstnanců ocelárny vypomáhat při plánované údržbě technologického zařízení ocelárny. „Část bude využita pro práci v jiných provozech a zbývající, minimální část zaměstnanců bude doma s 80procentní náhradou mzdy,“ vysvětlil.

Odstávka se týká více než 250 lidí. Kolik zaměstnanců však zůstane doma, Krišica neřekl. „To nejlze přesně říct, protože se budou během odstávky střídat,“ doplnil.

Společnost přerušila provoz v ocelárně už potřetí za posledních 12 měsíců. Poprvé ocelárna stála od loňského října do 3. ledna, další odstávka byla v dubnu. Důvody byly stejné jako v současnosti.