Geely se na koupi britské firmy dohodla s auditorskou a konzultační společností PricewaterhouseCoopers, která se loni v říjnu stala nuceným správcem Manganese Bronze. Geely je největším věřitelem britského výrobce taxivozů.

Geely spolupracuje s Manganese Bronze již několik let, kdy přesouvala podstatné části výroby taxivozů modelu TX4 z Coventry do Šanghaje. Konečné montáže vozů však slíbila ponechat v Coventry. Průmyslové město ve střední Anglii je tradičním místem výroby londýnských taxíků.

Podle Davida Baileyho, profesora mezinárodní obchodní strategie a ekonomiky na Coventry University Business School, je čínská automobilka „velkým hráčem“, který velmi „rychle roste“. Proto je zde šance, že by mohla vložit nezanedbatelné prostředky i do vývoje nových modelů. Možná i přijmout dříve propuštěné zaměstnance na nově obnovené pozice.

Geely udělala hlavní krok v expanzi do Evropy v roce 2010. Tehdy koupila od americké společnosti Ford Motor švédskou automobilku Volvo Car za 1,5 miliardy dolarů (zhruba 28 miliard korun).