"Vzhledem ke slabým vyhlídkám růstu a značné nejistotě se důvěra finančních trhů, investorů a domácností stále ještě nevrátila na úroveň před krizí," konstatuje se v prohlášení.

Šéfka MMF Christine Lagardeová na společné tiskové konferenci uvedla, že vlády předních světových ekonomik by dál měly "rozumným tempem" pokračovat v ozdravování veřejných financí a v dlouhodobém výhledu řešit své veřejné dluhy. Rozvíjejícím se ekonomikám poradila, aby "uvolnily svou měnovou a fiskální politiku, a podpořily tím zdroje růstu".

Všichni tři účastníci schůzky včetně šéfa OECD Angela Guríi vyzvali eurozónu k podpoře ekonomického růstu a konkurenceschopnosti pomocí strukturálních reforem. Na Spojené státy apelovali, aby předložily přesvědčivý plán fiskální konsolidace.

Přivítali také kroky některých zemí eurozóny na podporu konkurenceschopnosti a pro snižování deficitů. "Naléhavě je ale zapotřebí dalšího úsilí, zejména co se týče nezaměstnanosti mladé generace, strukturálních reforem a efektivního sociálního systému," uvádí se v prohlášení.