Lidé čekající ve frontě neměli mnohdy ani povědomí o tom, jakou práci by v továrně mohli vykonávat, což platilo i o očekávaném platu. I tak stáli v dlouhé řadě a doufali, že právě na ně se usměje štěstí v podobě pravidelného příjmu, připomíná na svých internetových stránkách list The Telegraph.

„Ve frontě jsem strávil dobu od 12.30 do 16 hodin a je mi jedno, co to bude za práci,“ shrnul i za ostatní své pocity 23letý muž jménem Samuel pro deník El País.

Španělsko se potýká s velkými problémy na více frontách. Tamní ekonomika se nachází v prohlubující se recesi, navíc se země potýká s obrovskou nezaměstnaností, která prudce stoupla za poslední rok. Krizí je zasažen i bankovní sektor. Podle údajů zveřejněných vládou ztratilo práci za poslední rok končící zářím zhruba půl miliónu lidí.

Oficiální míra nezaměstnanosti dosáhla za červen 24,63 procenta a zuří zejména mezi mladými lidmi. Téměř milión Španělů pak hledá práci už minimálně dva roky.

Podle neoficiálních zpráv z diplomatických kruhů eurozóny požádá Španělsko v dohledné době o pomoc se splácením svých dluhů. [celá zpráva]

Pro srovnání, míra nezaměstnanosti v Česku byla v srpnu podle údajů ministerstva práce a sociálních věcí 8,3 procenta. O práci se ucházelo 486 693 lidí.