Pro srovnání, za stejné období loňského roku činil zisk 628 miliónů liber. Celková suma pojistných nároků činila za letošní první pololetí 6,7 miliardy liber, což je podle Lloyd’s nejnákladnějších šest měsíců v 323leté historii tohoto společenství.

Lloyd’s nicméně uvedl, že se cítí finančně silný na to, aby se vypořádal se všemi závazky. „Jdeme do druhé poloviny roku tak silní jako nikdy předtím,“ nešetřil optimismem finanční ředitel Luke Savage.

Pokud jde o celkový finanční výsledek za tento rok, bude podle něj záležet na škodách z hurikánové sezóny ve Spojených státech od června do listopadu, stejně jako na dalším vývoji dluhové krize v eurozóně i jinde ve světě.

Ztráty hlásí i další pojišťovny

Mnoho evropských i amerických pojišťoven ohlásilo značné pololetní ztráty v důsledku přírodních katastrof mezi lednem a květnem. Ty zahrnovaly zemětřesení na Novém Zélandu, záplavy v Austrálii či tornáda ve Spojených státech.  

„Stále ještě očekávám, že některé společnosti, které správně řídily riziko, vykážou za celý rok zisky,“ domnívá se analytička Joy Ferneyhoughová ze společnosti Espirito Santo.

Lloyd’s, jehož počátky spadají do 17. století, ohlásil výnosy z investic za letošní první pololetí ve výši 548 miliónů liber, což je meziroční pokles o devět procent.