"Předpokládám, že klienti budou požadovat proplacení zakoupených letenek po CK Snail Travel," uvedl pro Novinky Plovajko.

Odlet klientů na Madeiru byl naplánován na 13.00 hodin. CK Fischer, která ho má na starosti, ale nařídila, že klienti Snail Travel nepoletí. Podle vyjádření Plovajka společnosti CK Fischer totiž Snail Travel dlouhodobě neplatí pronájem míst v letadle. Jde řádově o půlmiliónovou sumu, uvedl mluvčí.

"Doporučili nám, ať si letenku zakoupíme za 8000 korun. To je nehorázné, protože za letenku jsme zaplatili už v ceně zájezdu. Teď tu s sebou ani tolik peněz nemáme," řekla serveru tn.cz jedna z klientek CK Snail Travel, která je na invalidním vozíku.

Plovajko dále Novinkám řekl, že letoun nabere v Portugalsku na zpátečním letu na vlastní náklady 18 klientů CK Snail Travel a dopraví je do Prahy. „Náklady budeme samozřejmě posléze CK Snail Travel účtovat,“ zdůraznil mluvčí s tím, že jinak by tam lidé museli zůstat.

Cestovní kancelář Snail Travel International působí na českém trhu 12 let. Byla založena v roce 1998 jako specializovaná kancelář na oblast Portugalska a portugalsky hovořících zemí.