"Distancujeme se od aktivit společnosti Luxury Business Holding a od prohlášení jednatele její tuzemské pobočky Zdeňka Horkého, který o prodeji hotelu informuje. Jednoznačně popíráme, že by probíhal jakýkoli prodejní proces," sdělil v neděli místopředseda představenstva společnosti Grandhotel Pupp Jiří Polanský. Činnost Luxury Business firma považuje za protiprávní a podnikne veškeré kroky k okamžité nápravě.

Záměr prodeje obou staveb potvrdil serveru Týden.cz jednatel české pobočky Luxury Business Zdeněk Horký. Objekty jsou podle něj nabízeny v Británii, protože najít zájemce v České republice by bylo těžší. [celá zpráva]

Podle TV Nova má ale britská firma k hotelu dokumentaci a vše potřebné k prodeji.

Zámek v Krumlově bere prodej jako alternativu

Vlastník zámku Moravský Krumlov, kterým je bratislavská firma Incheba, respektive její česká dceřiná společnost Incheba Praha, připustil, že oznámení o prodeji platí. "Je to pravda. Ale jde jen o jednu z alternativ, definitivně jsme se pro prodej ještě nerozhodli," uvedl pro Týden.cz jednatel Incheby Radovan Ježovič s tím, že firma v současné době nemá pro zámek využití.