Pražská burza se opět blíží svému historickému minimu. Ten zdolala před dvěma dny, když se její index PX propadl o 8,46 procenta. Středeční ztráty poznamenaly veškeré tituly. Například cenné papíry developera Orco ztratily přes 35 procent. Proto na 15 minut bylo pozastaveno obchodování akciemi této společnosti. Po desáté hodině bylo zastaveno i obchodování s AAA.

Kolem desáté hodiny také výrazně ztrácela společnost ECM (19 %), NWR (18,71), ČEZ (9 %).

Kolotoč propadů akcií na světových burzách stále nezastavuje. Japonský hlavní index Nikkei zahájil středeční obchodování ztrátou deseti procent. Podle BBC se tak dostal na více než pětileté minimum. Obdobně jako Japonsko jsou na tom i ostatní asijské burzy.

Ztráty vybraných evropských indexů po zahájení obchodování (v %)
francouzský CAC 40
4,52
německý DAX3,76
pražský PX8,46
polský VIG6,42

Na akciových trzích stále přetrvává nervozita a obavy z přetrvání současné krize, která by se stále ještě mohla prohlubovat. Japonský index Nikkei tak odstartoval propadem o deset procent a ztratil zhruba tisíc bodů, index v Hong Kongu Hang Seng ztratil 5,5 procenta, australský index pak pět procent.

„Zdá se, že výprodeje na akciových trzích nekončí, protože konec krize je nejistý,“ citovala BBC analytika Kazuki Miyazawavu. Dodal, že investoři stále nemají impulz k tomu, aby akcie nakupovali.

Asie tak ve středu navázala úterní závěr amerických trhů. Index Dow Jones zakončil obchodování se ztrátou 5,11 procenta, Nasdaq pak 5,80 procenta. Akcie po celém světě tak ztrácejí již několikátý den po sobě.

S problémy se potýká i Rusko. Například obchodování v rámci tamního MICEXU bylo na dva dny pozastveno. Index RTS byl pozastaven na jednu hodinu.