Bývalý bankovní gigant Lehman Brothers byl pomyslnou první vlaštovkou, která v půlce září spustila pády dalších finančních subjektů a akciových trhů po celém světě. Následně se snesla vlna kritiky právě na šéfy společností za to, že vydělávali desítky až stovky miliónů dolarů, když se peněžní ústavy potýkaly s finančními problémy.

Předseda komise Henry Waxman se u slyšení zeptal, zda je pravda, že si během uplynulých osmi let měl vydělat 480 miliónů dolarů a zda mu tato částka připadá jako odpovídající. Fuld odpověděl, že ve skutečně měl dostat kolem 300 miliónů dolarů (téměř 5,5 miliardy korun), a to ve výplatách a na odměnách.

„Měli jsme k dispozici kompenzační výbor, který strávil neskutečně dlouhý čas tím, že kontroloval, aby zájmy zaměstnanců a vedoucích byly urovnané a v pořádku,“ hájil se Fuld.

Waxman vytkl Fuldovi i neuvěřitelné plýtvání penězi těsně před pádem jedné z největších bank ve Spojených státech. „Navíc Fuld žádal o státní pomoc, přitom banka dál rozhazovala na platech pro šéfa,“ přidal Waxman. Podle BBC Fuld řekl, že se cítí hrozně za to, co se stalo.