"Spotřebitel nikdy nemá jistotu, že plod nebyl napaden hnilobou, což už se na výkroji nedá omakem poznat,“ varovala mluvčí Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) Ivana Picková. Novinkám řekla, že je vždy otázka, kde se ovoce krájelo. K tomu je nutný zdravotní průkaz, o čemž lze podle ní u některých prodejců pochybovat.

SOS připomíná, že podle odborníků i v malých kouscích ovoce a zeleniny zbývají i po důkladném odkrojení hnilobného ložiska škodlivé látky mykotoxiny. Ty jsou karcinogenní. V mnohých prodejnách je navíc pravděpodobné, že se zákazník nakazí i exotickou nemocí.

Picková Novinkám řekla, že touha obchodníků zpeněžit co nejvíce ze svých zásob bez ohledu na stav zboží zašla už tak daleko, že lze v obchodech nalézt i takové pikantnosti jako například krájené banány.

O dalších upozorněních SOS dále čtěte:
Obchodníci jsou stále rafinovanější, prodávají už i falešné sýry
SOS: Obchodníci o Velikonocích ohrožují zdraví zákazníků
Nenechte se šidit, reklamace lze nově řešit i bez soudu

Podobné prohřešky prodejců má kontrolovat Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která má obchodníky i postihovat. "Jenže jsou známy i případy, kdy po odchodu inspekce obchodníci výkroje znovu prodávají,“ dodala Picková.

Podle ní je navíc bezostyšných obchodníků tolik, že prodej výkroje nelze uhlídat, a záleží tak jen na spotřebitelích, zda budou zdraví škodlivé věci kupovat.

V uplynulých týdnech již SOS upozorňovalo na několik prohřešků obchodníků. Ti před Velikonoci ohrožovali zdraví zákazníků špatně uskladněnými vejci. Sdružení také varovalo před "falešnými" sýry.