Hospodaření Tatry podle vedení negativně ovlivnil silný kurz koruny vůči americkému dolaru a nedostatek provozního kapitálu na financování nasmlouvaných aut na trhy Ruska a Evropy. Tatra v červnu na několik týdnů kvůli nedostatku financí nechala 250 zaměstnanců doma s 60 procenty mzdy nebo na nucené dovolené.

"Jednání s peněžními ústavy vedlo k obnovení financování a navýšení úvěrových limitů, což by se mělo příznivě projevit ve druhém pololetí roku. Rovněž uzavřené a připravované kontrakty na ruském teritoriu dávají dobré předpoklady pro navýšení tržeb v druhém pololetí," píše se ve zprávě firmy.

Tatra, která letos plánuje prodat dva tisíce vozů, uzavřela v posledních měsících řadu zakázek. V červnu uzavřela kontrakt na výrobu 35 vozů pro ruskou naftařskou firmu Surgutněftěgaz v hodnotě 8 miliónů dolarů. Počátkem dubna společný podnik Tatry Kopřivnice, jejího akcionáře Terex Corporation a firmy STV USA - American Truck Company vyhrál výběrové řízení na dodávku 315 vojenských automobilů pro ministerstvo obrany Izraele. Další větší zakázku uzavřela Tatra koncem dubna. Týká se dodávky 481 nákladního vozu pro Indii do března 2004.