Hlavní obsah
 

Ztohoven zveřejnili video z akce na Hradě. Paměťové karty ukryli v lešení

Skupina Ztohoven, která způsobila poprask na Hradě, když místo státní vlajky vyvěsila obří rudé trenýrky, uveřejnila na svých facebookových stránkách video ze sobotní akce. Recesisté totiž před zatčením ukryli datové karty z kamer v lešení.

 
Ztohoven zveřejnili video z akce na Hradě. Paměťové karty ukryli v lešení

„Před zatčením jsme museli na lešení skrýt datové karty. Člen skupiny Tomáš Jasný se pro ně vrátil,“ napsali ke svému facebookovému příspěvku.

Video, které aktivisté převlečeni za kominíky natočili, ukazuje jejich setkání na Malé Straně a přesun k Hradu, kde do té doby vlála státní vlajka. Bez problémů vylezli na lešení a potom přes střechu až ke stožáru.

Členové performerské skupiny Ztohoven stáhli 19. září na Pražském hradě prezidentskou vlajku a vyvěsili místo ní velké červené trenky.

Foto: Ztohoven, ČTK

Po jejich zákroku však nad Pražským hradem místo prezidentské standarty vlály obří rudé trenýrky, které vyvolaly debatu ohledně zabezpečení Hradu. [celá zpráva]

Kde ovšem rudé trenýrky skončily, se zatím neví. „Artefakt exkremistů mě vůbec nezajímá a nezjišťoval jsem, co se s ním stalo,” sdělil Novinkám mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků