Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Žena z Ostravy neplánovaně porodila doma

Neplánovaný porod absolvovali v úterý ráno záchranáři z Ostravy. Když dorazili k ženě, bylo dítě už na cestě, a tak posádce nezbylo nic jiného než dítě odrodit v domácím prostředí.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Žena z Ostravy neplánovaně porodila doma

K ženě s blížícím se porodem byli záchranáři přivoláni krátce po 6. hodině. „Přestože posádka dorazila k ženě už za šest minut od nahlášení, porod dítěte byl v běhu natolik, že situace vylučovala okamžitý transport,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Tým zdravotnické záchranné služby proto zahájil vedení porodu doma a na místo přivolal i lékařskou posádku. „Přestože mělo dítě přijít na svět až zhruba za dva týdny, byl průběh porodu bezproblémový a velmi rychlý. Chlapeček spatřil světlo světa během deseti minut,“ popsal s tím, že záchranáři se postarali o základní ošetření dítěte i jeho maminky a poté oba přepravili do jedné z ostravských porodnic.

Podle Humpla vyjíždějí záchranáři v Moravskoslezském kraji ročně ke stovkám rodiček, samotný porod mimo zdravotnické zařízení však absolvují pouze výjimečně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků