Hlavní obsah
 

Zeman po osmi hodinách opustil nemocnici. Je zdráv, řekl šéf zařízení

Prezident Miloš Zeman byl v úterý na lékařské prohlídce v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Přijel dopoledne a odjel před šestou hodinou večer. Zeman v neděli serveru Blesk.cz řekl, že si v úterý nechá udělat krevní obraz. Podle Jiřího Ovčáčka mělo jít o pravidelnou prohlídku. Podle ředitele nemocnice je Zeman zdráv.

 
Zeman po osmi hodinách opustil nemocnici. Je zdráv, řekl šéf zařízení

Prezident Miloš Zeman do střešovické nemocnice na vyšetření dorazil kolem půl desáté dopoledne. Kolem 15. hodiny z nemocnice odjela prezidentská kolona, ale prezident v ní nebyl.

Před novináře také odpoledne vystoupil ředitel nemocnice Miroslav Zavoral, podle nějž lékaři u prezidenta nenašli žádné chorobné stavy.

„S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy. Byl velmi důkladně vyšetřen a až na mírné známky dehydratace a určité únavy jsme nenašli žádný zdravotní problém. Myslím, že to je dobrá zpráva pro všechny, když je prezident republiky zdráv,“ uvedl novinářům čekajícím před nemocnicí Miroslav Zavoral.

Sám prezident pak z nemocnice odjel před šestou večer.

BEZ KOMENTÁŘE: Prezidentské superby ve vojenské nemocnici

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Zeman: Nohy se mi nelepší

Zeman v neděli v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že si v úterý pojede nechat udělat krevní obraz. Připustil, že není úplně poctivý v rehabilitacích. „Nejenom se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším a mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,” řekl.

Prezident v rozhovoru také řekl, že omezil kouření. „Zatím jsem zredukoval spotřebu cigaret ze 60 na 40 a pokládám to za velký úspěch,” uvedl.

„Pan prezident oslaví na svátek svatého Václava 75. narozeniny. V tomto věku je důležité chodit na pravidelné lékařské prohlídky. Ostatně po 40. narozeninách by tak měl činit každý," uvedl jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků