Hlavní obsah

Zeman po osmi hodinách opustil nemocnici. Je zdráv, řekl šéf zařízení

24. 9. 2019, 16:20 • Aktualizováno 24. 9. 2019, 18:13

Prezident Miloš Zeman byl v úterý na lékařské prohlídce v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Přijel dopoledne a odjel před šestou hodinou večer. Zeman v neděli serveru Blesk.cz řekl, že si v úterý nechá udělat krevní obraz. Podle Jiřího Ovčáčka mělo jít o pravidelnou prohlídku. Podle ředitele nemocnice je Zeman zdráv.

BEZ KOMENTÁŘE: Prezident opouští vojenskou nemocniciVideo: Pavel Jaňurek, Novinky

 
Článek

Prezident Miloš Zeman do střešovické nemocnice na vyšetření dorazil kolem půl desáté dopoledne. Kolem 15. hodiny z nemocnice odjela prezidentská kolona, ale prezident v ní nebyl.

Před novináře také odpoledne vystoupil ředitel nemocnice Miroslav Zavoral, podle nějž lékaři u prezidenta nenašli žádné chorobné stavy.

„S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy. Byl velmi důkladně vyšetřen a až na mírné známky dehydratace a určité únavy jsme nenašli žádný zdravotní problém. Myslím, že to je dobrá zpráva pro všechny, když je prezident republiky zdráv,“ uvedl novinářům čekajícím před nemocnicí Miroslav Zavoral.

Sám prezident pak z nemocnice odjel před šestou večer.

BEZ KOMENTÁŘE: Prezidentské superby ve vojenské nemocniciVideo: Pavel Jaňurek, Novinky

Zeman: Nohy se mi nelepší

Zeman v neděli v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že si v úterý pojede nechat udělat krevní obraz. Připustil, že není úplně poctivý v rehabilitacích. „Nejenom se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším a mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,” řekl.

Prezident v rozhovoru také řekl, že omezil kouření. „Zatím jsem zredukoval spotřebu cigaret ze 60 na 40 a pokládám to za velký úspěch,” uvedl.

„Pan prezident oslaví na svátek svatého Václava 75. narozeniny. V tomto věku je důležité chodit na pravidelné lékařské prohlídky. Ostatně po 40. narozeninách by tak měl činit každý," uvedl jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Reklama

Výběr článků