Hlavní obsah
Kandidát ČSSD na post prezidenta Jiří Dienstbier Foto: Stanislav Peška, ČTK

Z politiků mají Češi nejraději Dienstbiera, nejméně Bártu

Nejpopulárnějším českým politikem zůstává podle průzkumu společnosti STEM už od září 2011 sociální demokrat Jiří Dienstbier, který kandiduje za ČSSD na prezidenta. Velmi nebo spíše příznivý názor na něj má 51 procent Čechů. Negativní postoj k němu zaujímá 39 procent lidí, dalších 10 uvedlo, že jej nezná.

Kandidát ČSSD na post prezidenta Jiří Dienstbier Foto: Stanislav Peška, ČTK
Z politiků mají Češi nejraději Dienstbiera, nejméně Bártu

Za Dienstbierem se umístil jeho stranický šéf Bohuslav Sobotka, který je sympatický 44 procentům dotázaných, a šéfka Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS), na niž má pozitivní názor 43 procenta lidí. Šestici nejpopulárnějších politiků uzavírá Michal Hašek (ČSSD), Marie Benešová (ČSSD) a Jiří Pospíšil (ODS).

Názor veřejnosti na šestici nejoblíbenějších politiků (v procentech)
  velmi příznivý
spíše příznivý
spíše nepříznivý
zcela nepříznivý
neví
Jiři Dienstbier
13
38
24
15
10
Bohuslav Sobotka
10
34
30
23
3
Miroslava Němcová
13
30
27
26
4
Michal Hašek
8
33
29
16
14
Marie Benešová
7 33
28
14
18
Jiří Pospíšil
10
30
28
20
12

Opačnému konci „vévodí“ Vít Bárta, který před týdnem obnovil členství ve Věcech veřejných. Jen o něco vyšší oblibě se těší ministři Kamil Jankovský, Alexandr Vondra (ODS) a Radek John (VV).

Průzkum proběhl ve dnech od 12. do 21. května. Podle agentury nedoznaly výsledky žádných výraznějších změn oproti minulým šetřením. „Opoziční politici v popředí žebříčku vesměs trochu ztratili, mírný pokles však zaznamenali i někteří členové vlády,“ komentuje STEM.

Průzkum poukázal také na skutečnost, že lidé neznají řadu českých ministrů. Pro 43 procent lidí je neznámý ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), kolem poloviny lidí si zase nevybavuje jeho kolegy Martina Kubu (ODS), Alenu Hanákovou, Kamila Jankovského a Petra Fialu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků