Hlavní obsah
Hasiči odčerpávají vodu ze zatopených zahrad ve Sraté Vsi nad Ondřejnicí Foto: HZS MSK

Voda zaměstnává hasiče. V Moravskoslezském kraji mají už přes dvě stovky výjezdů

Už 247 výjezdů mají od čtvrtečního večera do pátečního odpoledne na kontě hasiči v Moravskoslezském kraji. Pomáhají v řadě obcí a měst čerpat vodu ze zatopených sklepů nebo zahrad, případně řeší problémy s dopravou, protože voda někde zaplavila cesty a chodníky.

Hasiči odčerpávají vodu ze zatopených zahrad ve Sraté Vsi nad Ondřejnicí Foto: HZS MSK
Voda zaměstnává hasiče. V Moravskoslezském kraji mají už přes dvě stovky výjezdů

Voda vyplavila lidem sklepy a úrodu na zahrádkách například ve Studénce na Novojičínsku, ale také ve východní části Staré Vsi nad Ondřejnicí na Frýdecko-Místecku, kde hasiči během dne stavěli provizorní zdi z pytlů s pískem. Polovina událostí v rámci Moravskoslezského kraje je v Ostravě a okolí, dalších 60 na Novojičínsku.

„Hasiči dovezli pytle s pískem na několik míst v kraji, hlavně v okresech Ostrava-město a Nový Jičín, a postavili zde menší ochranné hráze,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hráze tak vyrostly mimo jiné v Šenově u Ostravy nebo v Ostravě-Svinově.

Zasahují již několik hodin.

Foto: HZS MSK

Podle předpovědi počasí má pršet celý víkend, takže podle Povodí Odry je obezřetnost namístě. Například v Polance nad Odrou dosáhla Polančice během dopoledne třetího stupně povodňové aktivity a mezi druhým a třetím stupněm kolísala také Jičínka v Novém Jičíně, kde technické služby zajistily písek a pytle, aby se mohly tvořit zátarasy proti vodě.

Během dne také probíhala likvidace následků ranní přívalové vlny, hasiči odčerpávali vodu třeba ze suterénu mateřské školy v místní části Žilina.

Hasiči na místě staví ochranné hráze z pytlů s pískem.

Foto: HZS MSK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků