Hlavní obsah
Jan Mládek Foto: Petr Hloušek, Právo

Válková musí zarazit podvodné konkursy. Jde o miliardy, apeloval Mládek

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (nestr. za ANO) musí ve spolupráci s šéfy okresních soudů zarazit podvodné insolvence a konkursy na ve skutečnosti zdravé firmy. Jde o miliardy, prohlásil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi.

Jan Mládek Foto: Petr Hloušek, Právo
Válková musí zarazit podvodné konkursy. Jde o miliardy, apeloval Mládek

„V pátek jsme jednali s ministryní spravedlnosti Válkovou, jak to udělat, aby insolvenční zákon fungoval korektně a nesloužil k okrádání některých podnikatelů. Jde až o miliardy. Hlásí se stovky podnikatelů, že jsou obětí komplotu, ale báli se o tom mluvit,“ zdůraznil Mládek.

Kdy budou realizovány konkrétní kroky a jaké, zatím ale Mládek ještě neví.

„Je to na ministryni Válkové, protože je to velmi komplexní. Nelze ovšem čekat jen na změnu zákona. Předsedové okresních soudů musí tlačit na soudce, aby rozhodovali podle zákona. Jen se to obtížně prosazuje,“ konstatoval Mládek.

Zdůraznil, že nelze čekat jen na legislativní změny v insolvenčním řízení. Následky za podvodný konkurs by měl podle něho nést insolvenční správce a soudce.

Za loňský rok bylo vyhlášeno 37 600 tisíc insolvenčních řízení, nejvíce z toho na krajských soudech v Brně (6 600), v Ostravě (5320) a Ústí nad Labem (4380).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků