Hlavní obsah
 

V úterý bylo přes 35 stupňů. Nejteplejší den roku naplnil koupaliště

Zatím nejteplejší den letošního léta vylepšil neradostnou bilanci provozovatelů koupališť. Navzdory zájmu lidí a horkému počasí, se musí dodržovat opatření proti šíření koronavirové nákazy. Tou nejzásadnější je kapacita. Počet návštěvníků nesmí překročit tisícovku. K dispozici musí být dezinfekce, pravidelně se musí dezinfikovat zařízení i plochy, kterých se dotýkají ruce. Lidé by si měli hlídat bezpečnou vzdálenost.

 
V úterý bylo přes 35 stupňů. Nejteplejší den roku naplnil koupaliště

„Úterý bylo asi zatím ze všech letošních dnů sezóny nejsilnější,“ řekl Novinkám vedoucí koupaliště Lhotka Jakub Ott.

„V minulých týdnech byla návštěvnost slabší. Dnes už je to konečně lepší,“ řekl Tomáš Veselík z koupaliště Divoká Šárka. Vzhledem k tomu, že jsou přírodní koupaliště, nemusejí hlídat počet návštěvníků. „Po areálu ale máme rozmístěné dezinfekce,“ dodal Veselík.

„Návštěvnosti jsme se kvůli všem těm opatřením trochu báli, ale nakonec je to právě naopak. Bazén v Petynkách má otevřeno deset dní. Dva dny, včetně úterka, jsme naplnili maximální kapacitu,“ uvedl pro Novinky vedoucí sportovně-rekreačního areálu Petynka Ondřej Renský. Personál podle jeho slov hlídá bezpečné rozestupy mezi lidmi.

Koupaliště v úterý zaznamenaly nadprůměrnou návštěvnost.

Foto: Novinky

Koupaliště v Ládví je momentálně jen na 22 procentech návštěvnosti proti minulému roku. „Je to způsobené omezením kvůli koronavirové krizi, ale i špatným počasím,“ uvedl jeho provozovatel Robert Segmuller. Dalším důvodem je podle jeho slov méně prodaných permanentek, které si například senioři kupovali na celou sezonu. Úterý je první den, kdy se jim návštěvnost výrazně zvedla, finanční ztrátu z jara a léta už nedoženou.

Někteří provozovatelé koupališť v Česku jsou ale kvůli nařízeným hygienickým opatřením zmatení. Problémy jim působí stanovení počtu osob, které mohou do areálu pustit.

Koupaliště musí dodržovat přísnější hygienická opatření

Foto: Novinky

Kapacita koupališť je totiž na většině místech omezena na limitu 1000 lidí. V Moravskoslezském kraji ale platí od pátku limit 500 lidí. Rozdíl je také v tom, zda se jedná o přírodní koupaliště či nikoliv.

„Museli jsme to v pátek řešit s krajskou hygienickou stanicí, protože písemné rozhodnutí nebylo úplně jasné. Nakonec nám potvrdili, že jde o přírodní koupaliště, takže omezení pro nás přestalo platit,“ řekl pro Právo Petr Dobeš, vedoucí koupaliště spadajícího pod ostravský městský podnik Sareza.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků