Hlavní obsah
příprava pyramid na výsadbu letniček Foto: TS a.s.

V Ostravě zemřel cikánský baron

Jeden z nejvýznamnějších členů komunity ostravských olašských Romů, 54letý baron Vincent Lakatoš, zemřel v noci na pátek v ostravské fakultní nemocnici. Chodby nemocnice krátce poté zcela zaplnilo zhruba 140 olašských Romů, kteří chtěli být svému baronovi nablízku. Personál nemocnice musel na místo přivolat policii.

příprava pyramid na výsadbu letniček Foto: TS a.s.
V Ostravě zemřel cikánský baron

Informaci potvrdil primář oddělení ARO Jan Jahoda. "Pacienta, který nemohl chodit a dýchat, přinesli bezvládného ve velmi těžkém stavu. Zánět v krku mu pronikl až do mozku. Už se mu bohužel nedalo pomoci," uvedl primář. Dodal, že kolektiv lékařů a sestřiček, jenž prováděl urgentní zajištění dýchacích cest, se náročné práce zhostil s obdivuhodnou bravurou. "Vždyť pacient vážil 180 kilogramů," řekl primář.

Přátelé zablokovali nemocnici

Baron Lakatoš byl hospitalizován ve čtvrtek odpoledne a jeho přátelé zaplnili nemocnici. "Když začne tolik lidí najednou křičet a zajímat se o stav pacienta, tak je trošku problém se domluvit. Poprosili jsme policii, která udělala hráz, a všechno jsme těm lidem vysvětlili. Dav sice blokoval provoz jiným ambulancím, ale nakonec se to všechno zvládlo," dodal primář.

"Na místě zasahoval i náš kynologický oddíl. K žádným incidentům ale nedošlo," řekla mluvčí Městské policie Ostrava Zuzana Larišová.

Lakatoše si vážili

Olašští Romové nyní svého zemřelého oplakávají v Ostravě za účasti svého krále Jana Lipy. Termín pohřbu zatím nebyl stanoven. Lakatoš měl devět dětí a byl velmi váženou osobou. Baroni totiž stojí v hierarchii Olachů hned na druhém místě za králem komunity.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků