Hlavní obsah
Petr Vokřál (vlevo) a Petr Stuchlík Foto: koláž Novinky.cz s Právo

V ANO řeší, co s úspěšnými, kteří neuspěli

Jak využít známé tváře, které po komunálních volbách neusednou ve vedení měst? Taková debata probíhá uvnitř hnutí ANO. Konkrétně se jedná o končícího primátora Brna Petra Vokřála a lídra v Praze Petra Stuchlíka.

Petr Vokřál (vlevo) a Petr Stuchlík Foto: koláž Novinky.cz s Právo
V ANO řeší, co s úspěšnými, kteří neuspěli

Vokřál sice volby v Brně vyhrál se ziskem 23,03 procenta, ale na radnici nakonec usedne v roli opozičního zastupitele. Po čtyřech letech přenechá primátorský řetěz Markétě Vaňkové z ODS, která se na koalici domluvila s lidovci, Piráty a ČSSD. [celá zpráva]

V ANO se proto řeší, jak Vokřála využít. „Probíhá interní debata. Hodilo by se pro něj něco v Jihomoravském kraji,“ řekl Novinkám zdroj z ANO, který si nepřál být jmenován.

Nabízí se, že by Vokřál mohl například vést jihomoravskou kandidátku do krajských voleb, které budou za dva roky. Vokřál už od roku 2016 sedí v zastupitelstvu Jihomoravského kraje.

Petr Vokřál v Brně studoval gymnázium i Vysoké učení technické. Od roku 1997 pracoval jako generální ředitel společnosti A.S.A., která se zabývá nakládáním s odpady. Od roku 2014 je členem hnutí ANO.

Objevily se také spekulace, že by Vokřál mohl dostat křeslo ve vládě, konkrétně post ministra dopravy. Resortu nyní šéfuje nestraník Dan Ťok a premiér a předseda ANO Andrej Babiš je k němu dlouhodobě kritický. V neděli v Otázkách Václava Moravce dokonce prohlásil, že Ťoka nelze brát vážně.

Taková varianta ale prý není na stole. Vyloučil to i sám Babiš. „Je to nesmysl,“ napsal Novinkám v SMS zprávě.

Stuchlík by mohl šéfovat pražské buňce

Další, o kom se uvnitř ANO diskutuje, je Petr Stuchlík. Manažer a zakladatel společnosti Fincentrum vedl kandidátku v Praze. Skončil až na pátém místě a podle dosavadních vyjednávání bude ANO v opozici i v hlavním městě.

Petr Stuchlík je manažer, podnikatel a spoluzakladatel finančně poradenské společnosti Fincentrum. V komunálních volbách vedl kandidátku ANO v Praze. Jedničkou měl být původně poslanec Patrik Nacher, vedení ANO ale na poslední chvíli dosadilo Stuchlíka. Nacher nakonec dostal víc preferenčních hlasů než Stuchlík.

„Přemýšlíme, jak využít jeho potenciál,“ komentoval zdroj. Babiš se po volebním debaklu v Praze nechal slyšet, že Stuchlík za to nemůže a že by byl pro Prahu nejlepším manažerem ze všech kandidátů.

„Počítám, že se pan Stuchlík bude angažovat dál a že v Praze musíme přijmout jinou strategii. Předpokládám, že se bude podílet na budování našeho hnutí v hlavním městě,“ uvedl Babiš v povolebním rozhovoru pro Právo. Stuchlík by tak mohl vést pražskou buňku ANO, která podle Babiše dlouhodobě nefunguje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků