Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Barbora Zpěváčková, Novinky

Tuhé mrazy vystřídaly další rekordy, tentokrát mnohem příjemnější

V Česku v neděli padaly teplotní rekordy. Nová maxima pro 11. březen meteorologové zaznamenali na 17 ze 147 stanic, které měří aspoň 30 let. Teplo bylo hlavně v Praze, Středočeském a Plzeňském kraji. Nejvyšší hodnotu, 19,5 stupně Celsia teploměr ukázal v Praze-Karlově. Uvedl to Martin Tomáš z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ještě minulý týden přitom meteorologové v několika nocích po sobě naměřili rekordy z opačné strany teplotní stupnice.

Ilustrační foto Foto: Barbora Zpěváčková, Novinky
Tuhé mrazy vystřídaly další rekordy, tentokrát mnohem příjemnější

„Teploty v neděli byly nejčastěji mezi 13 a 17 stupni Celsia, místy v Praze, středních Čechách a Plzeňském kraji vystoupaly výše,” uvedl Tomáš.

Rekord v Praze-Karlově překonal dosavadní maximum 18,8 stupně Celsia z roku 2002. Nad 19 stupňů se teplota vyšplhala ještě ve středočeských Dobřichovicích a Průhonicích a v Plzni-Bolevci. Tam byla teplota také rekordní, nedělních 19,1 stupně Celsia smazalo dosavadní maximum 18,2 stupně z roku 1990.

Nad 18,5 stupně Celsia se teploty dostaly například ve stanici Neumětely na Berounsku a v pražské Libuši.

Ještě minulý týden přitom teploty i přes den klesaly pod bod mrazu a ve většině nocí byla naměřena teplotní minima. V noci na první březnový den dosavadní minimum zaznamenala dokonce zhruba čtvrtina stanic.

Počátkem příštího týdne se má mírně ochladit. V Čechách se mají v pondělí teploty pohybovat mezi sedmi a 12 stupni Celsia, na Moravě a ve Slezsku mohou vystoupat až k 17 stupňům. Na úterý meteorologové předpovídají teploty mezi devíti a 13 stupni Celsia, na západě Čech kolem sedmi stupňů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků