Hlavní obsah
Václav Klaus mladší Foto: Právo

Trikolóra jde do krajských voleb se Svobodnými i Soukromníky

Hnutí Trikolóra, které založil poslanec Václav Klaus ml. po loňském odchodu z ODS, zlákalo ke spolupráci do krajských voleb menší pravicové strany a hnutí. V některých krajích budou kandidovat společně se Svobodnými, Stranou soukromníků a hnutím Nezávislí.

Václav Klaus mladší Foto: Právo
Trikolóra jde do krajských voleb se Svobodnými i Soukromníky

„Nechceme společnost rozdělovat, ale spojovat. Proto jsem rád, že se v řadě krajů spojujeme s jinými politickými stranami podobných hodnot,“ řekl předseda Klaus ml.

Mluvčí Ivana Kerlesová, která sama vede kandidátku v Jihočeském kraji, Právu řekla, že za úspěch by považovala překročit pět procent. „U nás v kraji máme velkou šanci,“ uvedla. Na jihočeské kandidátce bude i současný předseda Svobodných Libor Vondráček. Lídrem na Pardubicku bude předseda Strany soukromníků Petr Bajer.

Místopředsedkyně hnutí a poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, která společně s Klausem loni odešla z ODS, bude jedničkou v Olomouckém kraji.

Ve Zlínském kraji vede kandidátku primář oddělení nukleární medicíny v kyjovské nemocnici Jaromír Bernátek, který je zároveň předsedou okresní lékařské komory ve Zlíně. Na Liberecku bude na hejtmana kandidovat bývalý ředitel jablonecké městské policie Tomáš Rakouš.

Klaus a Majerová se už od června chystají pokračovat po jízdách napříč republikou ve staré dodávce, ostrou fázi kampaně do voleb plánují na září. Krajské a senátní volby se ve třinácti krajích v ČR konají 2. až 3. října.

Trikolóra nasazuje svého kandidáta i do doplňovacích voleb do Senátu v obvodu Teplice, které budou 5. a 6. června. Na místo po zemřelém Jaroslavu Kuberovi za Klausovo hnutí kandiduje ředitel teplické střední školy Zdeněk Pešek. Jemu už vyjádřil podporu europoslanec za SPD Hynek Blaško, a to i přes to, že SPD nasazuje do voleb vlastního kandidáta, zastupitele Bohumila Ježka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků