Hlavní obsah

Topolánek: vládu nejde sestavit během několika pikosekund

Premiér Mirek Topolánek na pondělní tiskové konferenci po zasedání vlády vyjádřil víru, že prezident Václav Klaus dá politikům dostatek času na vyjednávání o podobě nového kabinetu. Hovořil o dnech až týdnech, které si vyjednávání vyžádá.

Topolánek: vládu nejde sestavit během několika pikosekund

"Doufám, že dostaneme (od prezidenta, pozn. red.) dny, když ne týdny. Bojím se, aby to nebyly hodiny," reagoval premiér na dotaz ohledně toho, kolik času podle jeho slov zabere vyjednávání stran o nové podobě vlády.

Následně Topolánek dodal, že překotná snaha vyřešit problém "během několika pikosekund" mu přijde směšná, neboť ten trvá již tři roky.

 

Snaha problém, který trvá tři roky, vyřešit za několik pikosekund, je směšná.
premiér Mirek Topolánek


Prezident Václav Klaus po setkání s izraelskou hlavou státu Šimonem Peresem ocenil, že se strany dokázaly shodnout na termínu předčasných voleb, posteskl si však, že doposud neřeší budoucnost vlády. Zároveň zopakoval, že očekává řešení v  "co nejkratší možné době". [celá zpráva]

"Přes všechny, často fantasmagorické, spekulace v médiích a přes absurdní výroky na mou osobu opakuji, že čekám na politickou dohodu v parlamentu," uvedl Klaus v tiskovém prohlášení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků