Hlavní obsah
 

Tady je Bakalovo, hlásí dopravní značky při vjezdu do Karviné

Dopravní značky, které oznamují začátek města Karviná, někdo v noci na pondělí doplnil nebo přelepil nápisy "Bakalovo" a "Prodáno". Neznámý autor tím zřejmě naráží na úmysly těžební společnosti OKD, kde má Zdeněk Bakala většinový podíl, rozšířit těžbu uhlí ve městě. Případem se zabývá policie.

 
Tady je Bakalovo, hlásí dopravní značky při vjezdu do Karviné

"Zkontrolovali jsme všechny tabule na příjezdech a uvedli dopravní značky do pořádku. Případ předáváme k řešení krajskému úřadu, protože to jsou silnice patřící státu," řekla mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová.

Policie už zahájila řízení podle přestupkového zákona. "Konkrétně se jedná o přestupek proti občanskému soužití. My vyčkáme na vyčíslení škody. V případě, že majiteli vznikne škoda, může být skutek rozšířen o další přestupek, a to proti majetku. Pokud škoda přesáhne hranici pěti tisíc korun, může se jednat o poškození cizí věci s trestní sazbou až na jeden rok odnětí svobody," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Cedule oznamující začátek města Karviné v noci na 14. května někdo přelepil nápisy Prodáno a Bakalovo.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Nic jsme ještě neprodali, tvrdí město

Swiderová tvrdí, že značky recesista upravil v místech, kde jsou území rekultivovaná po těžbě uhlí. Právě tyto pozemky těžařům patří. "Město ale žádné pozemky OKD v souvislosti s novou těžbou neprodalo," dodala mluvčí.

Záměr rozšířit těžbu uhlí pod Karvinou oznámila společnost OKD loni na podzim. Místním obyvatelům, podle nichž vedení města vychází těžařům vstříc, se to nelíbí; proti těžbě sepsali petici. Aby doly mohly v dané oblasti těžit, musejí s tím souhlasit všichni majitelé dotčených pozemků. Město sdělilo, že bude souhlasit pouze s těžbou pod Starým Městem, a to hlavně proto, že v dolech velká část obyvatel města pracuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků