Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Stanici metra Staroměstská zkontrolovali a opět otevřeli

Stanice pražského metra Staroměstská byla po kontrole eskalátorů opět otevřena. Vlaky v ní od sobotního zahájení provozu ve zhruba 4:30 opět zastavují, sdělil v sobotu tiskový mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Jiří Štábl.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Stanici metra Staroměstská zkontrolovali a opět otevřeli

Stanice na lince A byla uzavřena v pátek před 10:00. Původně panovaly obavy, že bude odstávka trvat až 14 dní, ale prověrky technologií je nepotvrdily. Jednalo se o prvotní odhad pro případ, že by na eskalátorech byla nalezena vada jako předtím u eskalátorů ve stanici Můstek B.

Z preventivních a bezpečnostních důvodů byly překontrolovány všechny součásti eskalátorů dodaných firmou KONE a nebyla nalezena žádná závada. Dopravní podnik tak reagoval na nehodu, při níž se minulý týden na eskalátorech zranily tři ženy. Schody ve stanici Můstek se nejdříve prudce zastavily a poté rozjely opačným směrem. [celá zpráva]

Krnáčová požaduje vysvětlení

"Děkuji cestujícím za trpělivost a pracovníkům DPP za jejich nasazení. Během nepřetržité 17 hodinové kontroly byly prověřeny všechny součásti eskalátorů ve stanici Staroměstská. Je to dobrá zpráva pro všechny zejména v souvislosti s bezpečností cestujících. Nyní totiž s jistotou můžeme vyloučit opakování podobné situace, která nastala minulý týden na Můstku," řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Stanice metra Staroměstská bude kvůli poruše eskalátorů dva týdny uzavřena

Video: Novinky

"Jsem velice ráda, že je stanice v této předvánoční době otevřena. Vnímám, že bezpečnost cestujících je na prvním místě, ale budu od generálního ředitele DPP požadovat vysvětlení včerejšího (pátečního) avizovaného uzavření stanice na 14 dní," uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

DPP už 28. listopadu 2014 po incidentu ve stanici Můstek uzavřel z preventivně bezpečnostních důvodů devět eskalátorů od stejného dodavatele, které měly totožné zapojení pohonu. Jde o eskalátory na nástupiště ve stanici metra Hlavní nádraží (trať C) a o podchodové eskalátory ve stanicích Florenc (trať C), Můstek (trať B) a Náměstí Republiky (trať B).

Nyní bude DPP pokračovat v započatých kontrolách na dalších stanicích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků