Hlavní obsah
Lidé 1. července zcela zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra. Foto: Šárka Mrázová, ČTK

Stanice Pražského povstání má další problém: nefunguje eskalátor

Jeden ze tří eskalátorů ve stanici metra Pražského povstání je od čtvrtečního rána mimo provoz kvůli technické závadě. Cestující, kteří do metra přicházejí, jsou proto posíláni oklikou. Vystupujících se porucha netýká. Stanice tento týden čelí náporu cestujících kvůli výluce metra C, lidé tam přestupují z metra na náhradní autobus. Mluvčí podniku Aneta Řehková sdělila, že se u eskalátoru poškodila hlavní hřídel a oprava potrvá odhadem tři týdny.

Lidé 1. července zcela zaplnili stanici Pražského povstání tak, že načas musel být omezen provoz metra. Foto: Šárka Mrázová, ČTK
Stanice Pražského povstání má další problém: nefunguje eskalátor

„Došlo k poškození hlavní hřídele. Víc budeme vědět po rozebrání, což teď dělat nebudeme, nebylo by kde vybudovat zábor. Prvotní odhad opravy je tři týdny," uvedla Řehková.

Příchod do stanice je umožněn po pevném schodišti poblíž křižovatky náměstí Hrdinů a ulice Na Pankráci. Většina příchozích přijíždí náhradním autobusem XC a ke vstupu do metra budou muset o 100 metrů dál, než bylo dosud zvykem. Lidé, kteří z metra vystupují, jedou dvěma funkčními eskalátory.

Před vstupem do metra je od rána několik informátorů ve žlutých vestách, kteří příchozí posílají do vestibulu metra oklikou. Ta je značena šipkami na chodníku. V 5:00 mimo dopravní špičku byla situace na místě klidná. Podle informátorů ve stanici se závada eskalátoru zřejmě týká brzd.

BEZ KOMENTÁŘE: Stanice Pražského povstání 2. července 2019

Video: Novinky

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Ve čtvrtek je tedy poslední pracovní den výluky. V první všední den výluky lidé zcela zaplnili stanici tak, že načas musel být omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen. Náporu lidí přestala stačit kapacita stanice kolem 09:00, na výstup čekali cestující až 20 minut.

Situace se zklidnila poté, co dopravní podnik oddělil výstupní a nástupní prostor vestibulu metra páskami. Problémy totiž vznikaly zejména tím, že se promíchali nastupující a vystupující a prostor ucpali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků